top of page

Ślub prawosławny- cerkiew białystok

Ślub prawosławny

       

1.Ślub w cerkwi jest pełen gestów i symboli | fotografie


   Paulina i Radek to kolejna wspaniała para, z którą miałem okazję współpracować. Pełni uśmiechu i radości, otoczeni wspaniałymi ludźmi, którzy wspierali ich w czasie ich najważniejszego dnia. Ich uroczytść to taka wisienka na torcie w moim portfolio ślubnym;-)
Podchodząc do tego zlecenia bardzo zależało mi na uchwyceniu zjawiskowego wnętrza cerkwi Hagia Sofia w Białymstoku. Zwyczaje ślubne nieco inne, które bardzo mnie urzekły. Parze Młodej od domu do cerkwi i z powrotem towarzyszą rodzinne ikony niesione przez członków rodzin, Batiuszka wręcza młodym symbol ognia a obrączki nakładane tuż po przekroczeniu progu cerkwi. Jednym z najistotniejszych elementów jest koronacja oraz późniejsze trzymanie koron nad głowami Pary Młodej. Korony symbolizują chwałę Królestwa Niebiańskiego oraz czystość małżeńską. Ślub w cerkwi, to muzyka a capella, śpiew na głosy, czysty, budujący wyjątkowy nastrój i podkreślający całe wydarzenie. Cała ceremonia była pięknym, duchowym przeżyciem.

Z przyjemnością obserwowałem i dokumentowałem emocje jakie towarzyszyły Młodej Parze do późnych godzin zakończonych śpiewem gości weselnych.

 


2. Sesja plenerowa w Augustowie | fotograf Olecko

 

    Sesja zdjęciowa poślubna odbyła się W Augustowie. Przybrała formę przyjemnego spaceru. Udało się też wykorzystać na zdjęciach zamiłowanie motoryzacyjne pana młodego Rozkoszowaliśmy się okolicznościami przyrody i oczywiście robiliśmy kolejne ujęcia.

Paulina i Radek

bottom of page