top of page

Sesja ślubna plenerowa w dniu ślubu? Czy może innego dnia? | fotograf ślubny Olecko

zdjecia_slubne_suwalki.jpg

      Szybkie sesje plenerowe w dniu ślubu stają się bardzo popularne i Pary Młode chętnie z nich korzystają.
Podczas takiej sesji Pani Młoda ma oryginalny makijaż i fryzuję co jest trudniejsze do odtworzenia w innym dniu, więc warto to wykorzystać.

    Mini sesja plenerowa po pierwszym tańcu — Jeżeli organizujecie wesele w sezonie letnim, dzień wtedy jest długi, a najpiękniejsze światło mamy dokładnie w chwilach tuż po pierwszym tańcu. Warto to wykorzystać szczególnie jeśli sala weselna posiada ciekawe otoczenie.

    Jak zaplanować sesję plenerową w dniu ślubu?

Plener ślubny w dniu ślubu trzeba wcześniej dokładnie zaplanować, aby Wasza nieobecność na sali nie trwała za długo. Czas trwania sesji wraz z dojazdem powinien być jak najkrótszy dlatego miejsce wyjazdu powinno być blisko sali weselnej. W miarę możliwości należy unikać miejsc, gdzie jest dużo ludzi.  

    Plener ślubny w innym dniu.

Plener w dniu innym niż ślub również należy zaplanować, jednak w tym wypadku ogranicza nas tylko pogoda i odpowiednie światło. Sesję plenerową najlepiej zorganizować w miarę szybko po ślubie kiedy nadal jesteście w klimacie ślubnych emocji i radości. Realizując sesję w innym dniu mamy więcej czasu i możliwości na stworzenie ciekawszych ujęć. Każdy fotograf ślubny ma swoje ulubione miejsca na sesje plenerowe, jeżeli jednak macie jakieś pomysły to koniecznie przedstawcie swoje propozycje. Możliwe, że są ciekawe i warte zrealizowania.

   Jaka jest optymalna pora dnia na wykonanie zdjęć plenerowych?
Sesje plenerowe najlepiej zaplanować okolicy godzin wschodu lub zachodu słońca, w okresie tzw. złotej godziny,  ogólnie gdy światło jest najbardziej korzystne do wykonywania fotografii. Planując miejsce na plener ślubny należy unikać otwartych przestrzeni w ciągu mocno słonecznego dnia. Polegajcie też na wskazówkach Waszego fotografa.

  Współpraca z fotografem na sesji ślubnej plenerowej.

Podczas zdjęć na sesji musicie nieco otworzyć się przed fotografem, albo o nim zupełnie zapomnieć. Bądźcie wypoczęci i w dobrych humorach, przy zdjęciach w trudnym terenie warto pomyśleć o obuwiu sportowym ;-)

Pozowanie do zdjęć nie przychodzi wszystkim łatwo, ale nie warto się zrażać. Bądźcie po prostu sobą. Fotografowie zazwyczaj są przygotowani aby pomóc Wam w konfiguracjach ułożenia ciała. W końcu nie jedną taką sesję mają już za sobą. :-) Dobry fotograf ślubny włoży do Waszych zdjęć całe swoje serce i doświadczenie – bądźcie więc partnerami  i dajcie z siebie jak najwięcej.

 

Tel:   507-047-665

Email: malarz99@wp.pl

     Sesja ślubna w dniu ślubu czy sesja ślubna innego dnia- moja opinia ??

  Uwielbiam sesje plenerowe ślubne z zakochanymi innego dnia -dzięki temu że mamy więcej czasu, zdjęcia można wykonać w najbardziej sprzyjających warunkach i wybranym otoczeniu, co daje więcej możliwości na stworzenie pięknych zdjęć. Idealnym scenariuszem dla Pary młodej jest wykonanie dwóch sesji - mini sesja w dniu ślubu jak również innego dnia..

  • Facebook Social Ikona
  • Instagram
bottom of page