Sesja ślubna plenerowa w dniu ślubu? Czy może innego dnia? | fotograf ślubny Olecko

      Szybkie sesje plenerowe w dniu ślubu stają się bardzo popularne i Pary Młode chętnie z nich korzystają.
Podczas takiej sesji Pani Młoda ma oryginalny makijaż i fryzuję co jest trudniejsze do odtworzenia w innym dniu, więc warto to wykorzystać.

    Mini sesja plenerowa po pierwszym tańcu — Jeżeli organizujecie wesele w sezonie letnim, dzień wtedy jest długi, a najpiękniejsze światło mamy dokładnie w chwilach tuż po pierwszym tańcu. Warto to wykorzystać szczególnie jeśli sala weselna posiada ciekawe otoczenie.

    Jak zaplanować sesję plenerową w dniu ślubu?

Plener ślubny w dniu ślubu trzeba wcześniej dokładnie zaplanować, aby Wasza nieobecność na sali nie trwała za długo. Czas trwania sesji wraz z dojazdem powinien być jak najkrótszy dlatego miejsce wyjazdu powinno być blisko sali weselnej. W miarę możliwości należy unikać miejsc, gdzie jest dużo ludzi.  

    Plener ślubny w innym dniu.

Plener w dniu innym niż ślub również należy zaplanować, jednak w tym wypadku ogranicza nas tylko pogoda i odpowiednie światło. Sesję plenerową najlepiej zorganizować w miarę szybko po ślubie kiedy nadal jesteście w klimacie ślubnych emocji i radości. Realizując sesję w innym dniu mamy więcej czasu i możliwości na stworzenie ciekawszych ujęć. Każdy fotograf ślubny ma swoje ulubione miejsca na sesje plenerowe, jeżeli jednak macie jakieś pomysły to koniecznie przedstawcie swoje propozycje. Możliwe, że są ciekawe i warte zrealizowania.

   Jaka jest optymalna pora dnia na wykonanie zdjęć plenerowych?
Sesje plenerowe najlepiej zaplanować okolicy godzin wschodu lub zachodu słońca, w okresie tzw. złotej godziny,  ogólnie gdy światło jest najbardziej korzystne do wykonywania fotografii. Planując miejsce na plener ślubny należy unikać otwartych przestrzeni w ciągu mocno słonecznego dnia. Polegajcie też na wskazówkach Waszego fotografa.

  Współpraca z fotografem na sesji ślubnej plenerowej.

Podczas zdjęć na sesji musicie nieco otworzyć się przed fotografem, albo o nim zupełnie zapomnieć. Bądźcie wypoczęci i w dobrych humorach, przy zdjęciach w trudnym terenie warto pomyśleć o obuwiu sportowym ;-)

Pozowanie do zdjęć nie przychodzi wszystkim łatwo, ale nie warto się zrażać. Bądźcie po prostu sobą. Fotografowie zazwyczaj są przygotowani aby pomóc Wam w konfiguracjach ułożenia ciała. W końcu nie jedną taką sesję mają już za sobą. :-) Dobry fotograf ślubny włoży do Waszych zdjęć całe swoje serce i doświadczenie – bądźcie więc partnerami  i dajcie z siebie jak najwięcej.

 

WWW.TOMEKROMOTOWSKI.PL
  • Facebook Social Ikona
  • Instagram

Tel:   507-047-665

Email: malarz99@wp.pl

#fotografolecko

© 2021  TOMEK ROMOTOWSKI       www.tomekromotowski.pl    507 047 665

     TR Fotografia Olecko, Ełk, Suwałki, ślubna, portretowa, fotograf, ślub, wesele, plener Olecko, Gołdap,Augustów, Białystok

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now