top of page

Fotoalbum czy fotoksiążka - różnice.  
| poradnik fotografa  |

Fotoalbum czy Fotoksiążka – jakie sa różnice?
   

     Fotoalbum i fotoksiążka to fotoprodukty, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie.

Okładki mogą mieć identyczne, wykonane z ekoskóry, tkaniny lub aksamitu ale środek wygląda już zupełnie inaczej. Podstawowa różnica to grubość kartek. Fotoalbum posiada grube i sztywne karty, natomiast fotoksiążka miękkie i elastyczne (podobnie jak w książkach). Zarówno fotoalbum jak i fotoksiążka idealnie sprawdzi się jako album ze zdjęciami ślubnymi dla Pary Młodej jak i album z sesji rodzinnej, ciążowej bądź chrztu świętego.

fotoalbum_fotoksiazka_roznice.jpg

Podstawowe różnice.
   

    Pierwszą, najbardziej widoczną różnicą jest grubość kartek. W fotoksiążce zdjęcia są drukowane na miękkich kartach, o grubości około 200g/m2. Grubość kart fotoalbumu jest większa, około 800g/m2, więc są sztywne i trwalsze w użytkowaniu

     Drugą różnicą jest sposób rozkładania. Strony fotoksiążki są miękkie, więc po otwarciu unoszą się tak, jak w tradycyjnej książce. Natomiast fotoalbum otwiera się na płasko, umożliwia to umieszczanie zdjęć na całej rozkładówce.

     Kolejną różnicą jest sposób drukowania. Zdjęcia w fotoksiążce są drukowane przy użyciu drukarek atramentowych, natomiast w fotoalbumie są naświetlane na papier fotograficzny, tak jak tradycyjne odbitki.
 

      Standardowy fotoalbum składa się z dziesięciu rozkładówek, (czyli 20 stron) na których można umieścić od 10 do 50 zdjęć, w zależności od rozmiaru pojedynczej fotografii. Okładki mogą być wykonane z ekoskóry, tkaniny lub aksamitu.

                                     Zobacz dostępny wzornik kolorów okładek.   

 

Zobacz film prezentujący fotoalbum   

Fotoksiążka

Fotoalbum

  • Facebook Social Ikona
  • Instagram

Opakowanie na odbitki z grawerem     

   Mozliwość wyboru koloru. Oferuję w formacie 13x18  z grawerem  (pudełko pomieści 100szt odbitek)
                                     Idealne uzupełnienie reportażu ślubnego zamiast fotoalbumów.

Pudełko na odbitki
pudelko1.jpg
bottom of page